Auto Ordnance 1911 Bootlegger Edition 45 Auto (ACP) 5in Burnt Bronze Cerakote Pistol – 7+1 Rounds – Features Custom Engraved Wood Grips.
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 7+1 |
| Barrel Length | 5in |
| Finish | Burnt Bronze Cerakote |
| Grips | Custom Engraved Wood |
| Sights | Blade Front, Rear Drift |
| Weight | 39oz |
| Cartridge | 45 Auto (ACP) |
| Color | Brown |
| Gun Model | 1911A1 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 8.5in |
| State Compliance |
New York Compliant Colorado Compliant Washington Compliant |
| Type | Centerfire |
Browning Buck Mark Medallion 22 Long Rifle 5.5in Stainless Steel Pistol - 10+1 Rounds
Browning Mark Plus Vision Triad 22 Long Rifle 5.9in Black Anodized Pistol - 10+1 Rounds 

