Beretta M9A4 Centurion 9mm Luger 4.8in Flat Dark Earth Cerakote Pistol – 10+1 Rounds – The Beretta M9A4 pistol is designed for any tactical situation, including home and personal defense, tactical competitions and duty carry. Features include a red-dot optic ready slide, Cerakote FDE finish, 3 slot Picatinny rail, beveled magazine well, aggressively texturized 92X-style thin grips for instinctive control and a more natural fit for all shooters.
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 10+1 |
| Barrel Length | 4.8in |
| Finish | Flat Dark Earth Cerakote |
| Grips | FDE Textured Polymer |
| Sights | 3-Dot White |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Brown |
| Gun Model | M9A4 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 8.3in |
| State Compliance | Colorado Compliant |
| Threaded | Yes |
| Type | Centerfire |
Browning Buck Mark Vision w/Crimson Trace Laser 22 Long Rifle 5.9in Black Anodized Pistol - 10+1 Rounds
Ruger Max-9 Pro 9mm Luger 3.2in Black Oxide Pistol - 12+1 Rounds
Rock Island M1911 A1 XT Magnum 22 WMR (22 Mag) 5in Matte Black Pistol - 14+1
Beretta 96A1 40 S&W 4.9in Black Burniton Pistol - 12+1 Rounds
Browning Buck Mark Contour 22 Long Rifle 5.5in Matte Black Pistol - 10+1 Rounds
Springfield Armory 1911 Emissary 45ACP 4.25in Stainless Pistol - 8+1 Rounds 

