Beretta Tomcat Black/Walnut 32 Auto (ACP) 2.9in Pistol – 7+1 Rounds – Beretta’s 3032 Tomcat with a tip-up barrel design that allows the user to load the chamber without slide retraction. The Covert model includes a factory threaded barrel with a thread cap, 1/2×28 thread suppressor intended for use with a .22 caliber projectile.
Bruniton Finished Slide And BarrelHigh-Grade Walnut GripsRecessed Magazine ReleaseFixed Low-profile SightsSingle/Double Action
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 7+1 |
| Barrel Length | 2.9in |
| Finish | Black |
| Grips | Walnut |
| Sights | Fixed Low Profile |
| Weight | 14.5oz |
| Cartridge | 32 Auto (ACP) |
| Color | Black |
| Gun Model | 3032 TOMCAT |
| Hand | Right |
| Overall Length | 5.42in |
| State Compliance | Colorado Compliant |
| Threaded | Yes |
| Type | Centerfire |
Browning Mark Plus Vision Triad 22 Long Rifle 5.9in Black Anodized Pistol - 10+1 Rounds
Browning Buck Mark Vision w/Crimson Trace Laser 22 Long Rifle 5.9in Black Anodized Pistol - 10+1 Rounds
Browning Buck Mark Plus Vision 22 Long Rifle 5.9in Black Pistol - 10+1 Rounds 

