Bersa BPCC 9mm Luger 3.3in Black Pistol – 8+1 Rounds – The BPCC is made for personal protection. It packs plenty of firepower and accuracy in a compact, lightweight, ultra-thin polymer frame. You’ll feel the ergonomic design in every single shot.
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 8+1 |
| Barrel Length | 3.3in |
| Weight | 21.5oz |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Black |
| Gun Model | BP9CC |
| Overall Length | 6.35in |
| State Compliance |
New York Compliant Colorado Compliant Washington Compliant |
| Type | Centerfire |
Sig Sauer P365 9mm Luger 3.1in Two Toned Pistol - 10+1 Rounds
Browning Buck Mark Micro Bull 22 Long Rifle 4in Matte Black Pistol - 10+1 Rounds
Browning Buck Mark Vision w/Crimson Trace Laser 22 Long Rifle 5.9in Black Anodized Pistol - 10+1 Rounds
Smith & Wesson SD9 VE 9mm Luger 4in Satin Stainless Pistol - 16+1 Rounds
HK P30 9mm Luger 3.85in Black Pistol - 17+1 Rounds
Springfield Armory Hellcat OSP 9mm Luger 3in Flat Dark Earth/Black Pistol - 13+1 Rounds
Rock Island Armory M1911 GI Standard 45 Auto (ACP) 5in Parkerized Pistol - 8+1 Rounds
Century Arms AP5-M 9mm Luger 4.6in Black Modern Sporting Pistol - 30+1 Rounds 
