Browning Buck Mark Hunter 22 Long Rifle 5.9in Matte Blued Pistol – 10+1 Rounds – Features a threaded barrel.
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 10+1 |
| Barrel Length | 5.9in |
| Finish | Matte Blued |
| Grips | Laminated Cocobolo Wood |
| Sights | TRUGLO Fiber Optic, Adjustable |
| Weight | 41oz |
| Cartridge | 22 Long Rifle |
| Color | Black |
| Gun Model | BUCK MARK |
| Hand | Right |
| Overall Length | 9.9in |
| State Compliance | Colorado Compliant |
| Threaded | Yes |
| Type | Rimfire |
Browning Buck Mark Hunter 22 Long Rifle 5.9in Matte Blued Pistol - 10+1 Rounds
Browning Buck Mark Contour 22 Long Rifle 5.5in Matte Black Pistol - 10+1 Rounds
Springfield Armory 1911 Emissary 9mm 5in Stainless Pistol - 9+1 Rounds
Rock Island Armory Ultra HC 10mm Auto 5in Black Parkerized Pistol - 16+1 Rounds
Browning Buck Mark Field Target 22 Long Rifle 5.5in Tungsten Gray Cerakote Pistol - 10+1 Rounds
Smith & Wesson SD9 VE 9mm Luger 4in Satin Stainless Pistol - 16+1 Rounds
Sig Sauer MPX Copperhead 9mm Luger 3.5in Coyote Cerakote Modern Sporting Pistol - 20+1 Rounds
PTR Industries 9 CT 601 9mm Luger 8.86in Black Modern Sporting Pistol - 30+1 Rounds 

