B&T GHM9 G2 Compact 9mm 4.3in Anodized Black Modern Sporting Pistol – 30+1 Rounds – The GHM9 Gen 2 provides greater flexibility and modularity to the operator. The GHM9 Gen 2 accepts all APC9 PRO lower receivers, and allows the operator to change out barrels, handguards, and stocks.
Specifications
| Action | Modern Sporting Pistol |
|---|---|
| Barrel Length | 4.3in |
| Capacity | 30+1 |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Finish | Anodized Black |
| Gun Model | GHM9 |
| Hand | Ambidextrous |
| Overall Length | 17.2in |
| Sights | Flip-Up/Adjustable |
| Threaded | Yes |
| Type | Centerfire |
| Weight | 5.3lbs |
Ruger Max-9 Pro 9mm Luger 3.2in Black Oxide Pistol - 12+1 Rounds
Browning Buck Mark Hunter 22 Long Rifle 5.9in Matte Blued Pistol - 10+1 Rounds 

