Century Arms TP9SFx Pistol -The Century Arms TP9SFx pistol come with industry standard dovetail sight cuts that are compatible with a large variety of aftermarket sights. This pistol also has a removable Red Dot cover – Rear sight installed in cover to eliminate interference with certain Red Dot sights. Four Red Dot interface platesMatch grade barrelImproved single action trigger with 3.5 – 4 lb. pullLightening cuts on slide to reduce muzzle riseForward slide serrations Ambidextrous cocking leverExtended ergonomic slide stopAdjustable length reversible magazine catchTwo extra sizes of magazine catch extension (addition to standard magazine catch_Striker status indicator
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 20+1 |
| Barrel Length | 5in |
| Finish | Tungsten Grey Cerakote |
| Grips | Black Polymer |
| Sights | 3-Dot w/Removable Red Dot Cover |
| Weight | 29.9oz |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Gun Model | TP9SFX |
| Type | Centerfire |
#22 Jobber Drill
Mastering Fusion 360: 28 Step-By-Step Projects for Beginners in 3D Printing, Prototyping, and Making
PMAG® 30 AR/M4 GM3 Black Magazine
Polymaker PLA PRO Filament 1.75mm White
Matchpoint G17 Full sized Locking Block
KAK AR-15 LPK – Basic Ambi Build Kit
Browning Mark Plus Vision Triad 22 Long Rifle 5.9in Black Anodized Pistol - 10+1 Rounds
GHOST GUNNER 3-S
PMAG 30 AK47/AKM 7.62×39 (GEN 3) magazine
Browning Buck Mark Contour 22 Long Rifle 5.5in Matte Black Pistol - 10+1 Rounds 

