Charter Arms Pink Lady 32 H&R Magnum 2in Matte Stainless/Pink Revolver – 5 Rounds – Charter’s Pink Lady is a great introductory revolver for the novice shooter, or anyone who needs a low recoil revolver.The Pink Lady revolver is very lightweight, weighing in at only one pound.
Barrel: 2in, Matte Stainless SteelCylinder: Matte Stainless SteelFrame: Anodized Pink AluminumModel: Pathfinder LiteDouble and Single ActionExposed Hammer StyleFull Size GripsSafety: Transfer Bar
Specifications
| Action | Revolver |
|---|---|
| Capacity | 5 |
| Barrel Length | 2in |
| Finish | Matte Stainless |
| Grips | Black Finger Grooved Rubber |
| Sights | Fixed Blade Front |
| Weight | 12oz |
| Cartridge | 32 H&R Magnum |
| Frame Size | Subcompact |
| Gun Model | UNDERCOVERETTE |
| Hand | Right |
| Overall Length | 3.75in |
| State Compliance |
New York Compliant Colorado Compliant Washington Compliant |
| Type | Centerfire |
Browning Buck Mark Hunter 22 Long Rifle 5.9in Matte Blued Pistol - 10+1 Rounds
Smith & Wesson SD9 VE 9mm Luger 4in Satin Stainless Pistol - 16+1 Rounds
Sig Sauer P365 9mm Luger 3.1in Black Nitron Pistol - 10+1 Rounds
Browning Buck Mark Contour 22 Long Rifle 5.5in Matte Black Pistol - 10+1 Rounds
Browning Buck Mark 22 Long Rifle 5.5in Matte Green Pistol - 10+1 Rounds
Springfield Armory 1911 Garrison 9mm Luger 5in Blued/Gray Pistol - 9+1 Rounds
Ruger EC9s 9mm Luger 3.12in Black Pistol - 7+1 Rounds 

