Charter Arms Undercover II 38 Special 2.2in High Polished Stainless OD Green Anodized Revolver – 6 Rounds –
Charter made its name with the classic Undercover. The Undercover features a lighter weight and superior safety features that make them ideal for concealed carry situations.
Specifications
| Action | Revolver |
|---|---|
| Capacity | 6 |
| Barrel Length | 2.2in |
| Finish | OD Green Cerakote |
| Grips | Black Pearlite |
| Sights | LitePipe Front |
| Weight | 20oz |
| Cartridge | 38 Special |
| Gun Model | UNDERCOVER II |
| Overall Length | 7.32in |
| Type | Centerfire |
Rock Island M1911 A1 XT Magnum 22 WMR (22 Mag) 5in Matte Black Pistol - 14+1
Browning Buck Mark Field Target 22 Long Rifle 5.5in Tungsten Gray Cerakote Pistol - 10+1 Rounds 

