Colt Python 357 Magnum 2.5in Stainless Steel Revolver – 6 Rounds –
Features:
Double / Single ActionStainless Steel FinishWalnut Target StocksRed Ramp Front/Adjustable Rear SightsCompatible with 357 Magnum and 38 Special cartridges
Specifications
| Action | Revolver |
|---|---|
| Capacity | 6 |
| Barrel Length | 2.5in |
| Finish | Stainless Steel |
| Grips | Walnut Target Stocks |
| Sights | Red Ramp Front/ Adjustable Rear |
| Weight | 40oz |
| Cartridge |
357 Magnum 38 Special |
| Gun Model | PYTHON |
| Overall Length | 8in |
| Twist | 1:14in |
| Type | Centerfire |
KAK K-SPEC Enhanced AR15 Carrier- Downward Vents
1/4in Precision Shaft
Dealer Price Collet 1/4in 

