Glock 19 9mm Luger 4.02in Rose Gold Cerakote Pistol – 15+1 Rounds – The GLOCK 19 in 9 mm Luger is ideal for a versatile role thanks to its reduced dimensions when compared to the standard sized option. In addition to its use as a conventional service pistol, it is ideal for use as a backup weapon or for concealed carry purpose.
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 15+1 |
| Barrel Length | 4.02in |
| Finish | Cerakote |
| Weight | 23.63oz |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Pink |
| Features | Gen 5 |
| Gun Model | 19 GEN5 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 7.36in |
| Type | Centerfire |
EAA Girsan MC9 9mm Luger 4.2in Black Pistol - 17+1 Rounds
Springfield Armory Hellcat OSP 9mm Luger 3in Flat Dark Earth/Black Pistol - 13+1 Rounds
Browning Buck Mark Hunter 22 Long Rifle 5.9in Matte Blued Pistol - 10+1 Rounds
Century Arms AP5-M 9mm Luger 4.6in Black Modern Sporting Pistol - 30+1 Rounds
Sig Sauer MPX Copperhead 9mm Luger 3.5in Coyote Cerakote Modern Sporting Pistol - 20+1 Rounds 

