Glock 21 45 Auto (ACP) 4.61in Matte Black Pistol – 13+1 Rounds. Remarkable for its accuracy and light recoil, the Glock 21 Gen4 delivers the power of the 45 Auto (ACP) round with high magazine capacity. The Modular Back Strap system makes it possible to instantly customize its grip to accommodate any hand size. The reversible magazine catch makes it ideal for left and right-handed shooters.
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 13+1 |
| Barrel Length | 4.61in |
| Finish | Black Matte |
| Grips | Finger Grooved Black Rough Texture Interchangeable Backstrap |
| Sights | Fixed |
| Weight | 38.8oz |
| Cartridge | 45 Auto (ACP) |
| Color | Black |
| Features | Gen4, Picatinny Rail, Includes Mag Loader / 3 Mags / Cleaning Set / Pistol Case / Backstrap Set / Cable Lock |
| Gun Model | 21 GEN4 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 8.07in |
| State Compliance | Colorado Compliant |
| Type | Centerfire |
Browning Buck Mark Micro Bull 22 Long Rifle 4in Matte Black Pistol - 10+1 Rounds
Browning Buck Mark Contour 22 Long Rifle 5.5in Matte Black Pistol - 10+1 Rounds
Browning Buck Mark Field Target 22 Long Rifle 5.5in Tungsten Gray Cerakote Pistol - 10+1 Rounds 

