Glock 34 Gen 3 9mm Luger 5.31in Black Pistol – 17+1 Rounds – Obtaining the greatest accuracy for target engagement was the decisive reason for the development of the GLOCK 34 with its extended barrel, longer slide dimensions and elongated distance between sights. This highly-accurate pistol has found widespread use as a competitive pistol for IPSC and other shooting sports, but is also a mainstay in many SWAT teams.
Trigger, Firing Pin, Drop SafetyBlack Steel SlidePolymer Frame
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 17+1 |
| Barrel Length | 5.31in |
| Finish | Gas Nitride |
| Grips | Black Polymer |
| Sights | Adjustable Glock Sights |
| Weight | 33.33oz |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Black |
| Features | Gen 3 |
| Frame Size | Fullsize |
| Gun Model | 34 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 8.82in |
| Type | Centerfire |
CZ USA CZ 75 D PCR 9mm Luger 3.75in Black Polycoat Pistol - 10+1 Rounds
Rifle ONLY Stabilizing Brace
Smith & Wesson Model 686 Plus 357 Magnum 2.5in Stainless Revolver - 7 Rounds
EAA Girsan MC28SA 9mm Luger 4.25in Black Pistol - 15+1 Rounds
EAA Girsan MC28SA-TV 9mm Luger 4.25in Black Pistol w/ ADE Red Dot - 17+1 Rounds 

