Heritage Rough Rider 22 Long Rifle 6.5in Bronze Cerakote Revolver – 6 Rounds – The Heritage Rough Rider handguns are built with numerous grip options and feature the same classic profile and precision action as their big-bore counterparts yet come chambered in .22 LR or as a two-cylinder combo, allowing you to shoot either .22 LR or .22 WMR ammo.
Specifications
| Action | Revolver |
|---|---|
| Capacity | 6 |
| Barrel Length | 6.5in |
| Finish | Cerakote |
| Grips | Black Textured Polymer |
| Weight | 33.4oz |
| Cartridge | 22 Long Rifle |
| Gun Model | ROUGH RIDER |
| Hand | Right |
| Overall Length | 11.78in |
| Type | Rimfire |
Browning Buck Mark Field Target 22 Long Rifle 5.5in Tungsten Gray Cerakote Pistol - 10+1 Rounds
Browning Mark Plus Vision Triad 22 Long Rifle 5.9in Black Anodized Pistol - 10+1 Rounds
Rock Island M1911 A1 XT Magnum 22 WMR (22 Mag) 5in Matte Black Pistol - 14+1
PTR Industries 9 CT 601 9mm Luger 8.86in Black Modern Sporting Pistol - 30+1 Rounds
Ruger Max-9 Pro 9mm Luger 3.2in Black Oxide Pistol - 12+1 Rounds 

