KRISS Vector SDP Enhanced 9mm Luger 6.5in Alpine Modern Sporting Pistol – 17+1 Rounds – A modern sporting pistol with a modern design and an Alpine finish. Chambered 9mm Luger.
Specifications
| Action | Modern Sporting Pistol |
|---|---|
| Barrel Length | 6.5in |
| Capacity | 17+1 |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Finish | Alpine |
| Grips | Alpine Polymer |
| Gun Model | SDP |
| Hand | Right |
| Overall Length | 16.75in |
| Sights | Low Profile Flip |
| Threaded | Yes |
| Type | Centerfire |
| Weight | 5.9lbs |
Browning Buck Mark Medallion 22 Long Rifle 5.5in Stainless Steel Pistol - 10+1 Rounds
Rock Island Armory Ultra HC 10mm Auto 5in Black Parkerized Pistol - 16+1 Rounds
Sig Sauer P365 9mm Luger 3.1in Two Toned Pistol - 10+1 Rounds
Beretta 96A1 40 S&W 4.9in Black Burniton Pistol - 12+1 Rounds 

