Mossberg MC-2c 9mm Luger 3.9in Matte Stainless Pistol – 15+Rounds – White 3 Dot Sights and Cross Bolt Safety
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 15+1 |
| Barrel Length | 3.9in |
| Finish | Matte Stainless |
| Grips | Black Polymer |
| Sights | White 3 Dot Sights |
| Weight | 21oz |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Black |
| Features | Rate of Twist 1:16in |
| Hand | Right |
| Overall Length | 7.1in |
| State Compliance | Colorado Compliant |
| Type | Centerfire |
Springfield Armory Hellcat OSP 9mm Luger 3in Flat Dark Earth/Black Pistol - 13+1 Rounds
Springfield Armory 1911 Emissary 45ACP 4.25in Stainless Pistol - 8+1 Rounds 

