Ruger SR22 22 Long Rifle 3.5in Cerakote Texas Flag Pattern Pistol – 10+1 Rounds – Features Adjustable 3-Dot sights.
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 10+1 |
| Barrel Length | 3.5in |
| Finish | Cerakote Texas Flag Pattern |
| Sights | Adjustable 3-Dot |
| Weight | 17.5oz |
| Cartridge | 22 Long Rifle |
| Color | Black |
| Gun Model | SR22 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 6.4in |
| State Compliance |
New York Compliant Colorado Compliant Washington Compliant |
| Type | Rimfire |
Browning Buck Mark 22 Long Rifle 5.5in Matte Green Pistol - 10+1 Rounds
Browning Buck Mark Field Target 22 Long Rifle 5.5in Tungsten Gray Cerakote Pistol - 10+1 Rounds
Browning Buck Mark Plus Vision 22 Long Rifle 5.9in Black Pistol - 10+1 Rounds
Rock Island M1911 A1 XT Magnum 22 WMR (22 Mag) 5in Matte Black Pistol - 14+1 

