Ruger Wrangler 22LR 3.75in Cobalt Cerakote Revolver – 6 Rounds
Model includes the DeSantis Wild Hog Field and Range Holster. This holster can be worn cross draw or with a forward cant and is ambidextrous. It’s built from premium top grain steer hide and center cut steer hide and features an adjustable tension device.
Blade front and integral notch rear sights.
Chambered for affordable .22 LR ammunition.
Transfer bar mechanism and loading gate interlock provide an unparalleled measure of security against accidental discharge.
Cold hammer-forged barrel results in ultra-precise rifling that provides exceptional accuracy and longevity.
Cerakote finish provides rugged reliability in all environments.
Hardwood grips on a Ruger Birdshead pattern grip frame.
Specifications
| Action | Revolver |
|---|---|
| Capacity | 6 |
| Barrel Length | 3.75in |
| Finish | Cerakote |
| Grips | Birdshead Hardwood |
| Sights | Integral |
| Weight | 28oz |
| Cartridge | 22 Long Rifle |
| Gun Model | WRANGLER |
| Overall Length | 8.62in |
| Twist | 1:14in |
| Type | Rimfire |
Rock Island Armory Ultra HC 10mm Auto 5in Black Parkerized Pistol - 16+1 Rounds
Century Arms AP5-M 9mm Luger 4.6in Black Modern Sporting Pistol - 30+1 Rounds
Browning Buck Mark Plus Vision 22 Long Rifle 5.9in Black Pistol - 10+1 Rounds 

