Shadow Systems CR920 Combat 9mm Luger 3.75in Black/Bronze Nitride Pistol – 13+1 Rounds – The Shadow systems CR920P features a size-efficient patent-pending compensator that makes it extremely controllable. Add an optic and a light and you have capability that easily eclipses the performance of many full sized options on the market.
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 10+1 |
| Barrel Length | 3.75in |
| Finish | Nitride |
| Sights | Green Tritium/Black |
| Weight | 17.8oz |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Black |
| Gun Model | CR920P |
| Hand | Right |
| Overall Length | 6.54in |
| Type | Centerfire |
PTR Industries 9 CT 601 9mm Luger 8.86in Black Modern Sporting Pistol - 30+1 Rounds 

