Sig Sauer P365XL TacPac 9mm Luger 3.7in Blackened Steel Pistol – 12+1 Rounds – Offers the perfect balance of concealment and shootability. Everyday carry, redefined. TacPac includes: Free Holster and 3 Mags. The P365XL is the quintessential P365 9mm model with all the extras.
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 12+1 |
| Barrel Length | 3.7in |
| Finish | Blackened Steel |
| Grips | Polymer |
| Sights | Optic Ready with X-RAY3 Day / Night Sights |
| Weight | 20.7oz |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Black |
| Features | XSeries Straight Trigger |
| Gun Model | P365 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 6.6in |
| Type | Centerfire |
Century Arms AP5-M 9mm Luger 4.6in Black Modern Sporting Pistol - 30+1 Rounds
Springfield Armory 1911 Emissary 45ACP 4.25in Stainless Pistol - 8+1 Rounds
Browning Buck Mark Micro Bull 22 Long Rifle 4in Matte Black Pistol - 10+1 Rounds
Rock Island M1911 A1 XT Magnum 22 WMR (22 Mag) 5in Matte Black Pistol - 14+1
EAA Girsan MC9 9mm Luger 4.2in Black Pistol - 17+1 Rounds 

