Smith & Wesson M&P 9 Shield 9mm Luger 3.1in Black/Robin’s Egg Blue Pistol – 8+1 Rounds – Features include Steel White Dot Front Sight and a Robin’s Egg Blue Finish on the frame.
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 8+1 |
| Barrel Length | 3.1in |
| Finish | Black |
| Grips | Robin’s Egg Blue 18 Degree |
| Sights | Front Sight: Steel – White Dot, Rear Sight: Steel – White Two-Dot |
| Weight | 19oz |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Blue |
| Gun Model | M&P9 SHIELD |
| Overall Length | 6.1in |
| State Compliance | California Compliant |
| Type | Centerfire |
Cimarron Rooster Shooter Revolver 

