Smith & Wesson M&P 9 Shield 9mm Luger 3.1in Black/Teal Pistol – 8+1 Rounds California Compliant – Features include: Matte Black Stainless Steel Slide and an Aztec Teal Finished Frame.
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 8+1 |
| Barrel Length | 3.1in |
| Finish | Matte Black Stainless Steel |
| Grips | Teal 18 Degree Angle |
| Sights | Front Sight: Steel – White Dot, Rear Sight: Steel – White Two-Dot |
| Weight | 19oz |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Blue |
| Gun Model | M&P9 SHIELD |
| Overall Length | 6.1in |
| State Compliance | California Compliant |
| Type | Centerfire |
HK P30 9mm Luger 3.85in Black Pistol - 17+1 Rounds
Springfield Armory 1911 Garrison 9mm Luger 5in Blued/Gray Pistol - 9+1 Rounds
Rock Island M1911 A1 XT Magnum 22 WMR (22 Mag) 5in Matte Black Pistol - 14+1
Sig Sauer MPX Copperhead 9mm Luger 3.5in Coyote Cerakote Modern Sporting Pistol - 20+1 Rounds
PTR Industries 9 CT 601 9mm Luger 8.86in Black Modern Sporting Pistol - 30+1 Rounds 

