Smith & Wesson M&P M2.0 Compact Thumb Safety 9mm Luger 4in Matte Black Pistol – 15+1 Rounds
Slide cut for opticsManual thumb safetyM2.0 flat face trigger for consistent finger placement that allows for more accurate and repeatable shootingOptimal 18-degree grip angle for natural point of aimEnhanced grip texture allows the user to manage recoil, keep a firm grip and delivers comfort when concealingSeven mounting plates includedFour interchangeable palmswell grip inserts for optimal hand fit and trigger reach S, M, ML, L
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 15+1 |
| Barrel Length | 4in |
| Finish | Black |
| Grips | Polymer |
| Sights | 3 White Dot Tall |
| Weight | 26.4oz |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Black |
| Gun Model | M&P9 |
| Optics Ready | Yes |
| Overall Length | 7.25in |
| State Compliance | Colorado Compliant |
| Type | Centerfire |
Rock Island Armory M1911 GI Standard 45 Auto (ACP) 5in Parkerized Pistol - 8+1 Rounds
PTR Industries 9 CT 601 9mm Luger 8.86in Black Modern Sporting Pistol - 30+1 Rounds
Springfield Armory 1911 Garrison 9mm Luger 5in Blued/Gray Pistol - 9+1 Rounds
EAA Girsan MC9 9mm Luger 4.2in Black Pistol - 17+1 Rounds
Rifle ONLY Stabilizing Brace
Browning Buck Mark Micro Bull 22 Long Rifle 4in Matte Black Pistol - 10+1 Rounds 

