Smith & Wesson M&P9 M2.0 Shield EZ 380 Auto (ACP) 3.68in Black Pistol – 8+1 Rounds – Features white dot sights, Thumb Safety & Grip Safety, Loaded Chamber Indicator, Tapered Slide Serrations.
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 8+1 |
| Barrel Length | 3.68in |
| Finish | Black |
| Grips | Orchid Polymer Frame |
| Sights | Adjustable White Dot |
| Weight | 18.5oz |
| Cartridge | 380 Auto (ACP) |
| Color | Black |
| Features | Thumb Safety & Grip Safety, Loaded Chamber Indicator, Tapered Slide Serrations |
| Gun Model | M&P380 SHIELD EZ |
| Hand | Right |
| Overall Length | 6.7in |
| State Compliance |
New York Compliant Colorado Compliant Washington Compliant |
| Type | Centerfire |


