Smith & Wesson SW22 Victory 22 Long Rifle 5.5in Stainless Pistol – 10+1 Rounds – The SW22 Victory pistol has a removable interchangeable match barrel and a picatinny style rail included. The fiber optic front sights and adjustable fiber optic rear sight make this firearm an ideal match gun.
Removable Interchangeable Match BarrelPicatinny-Style Rail IncludedFiber Optic Front SightAdjustable Fiber Optic Rear SightTwo 10-Round Magazines IncludedAdjustable Trigger StopStainless Steel FrameTextured Grip Panels with Finger Cuts for Easy Magazine RemovalMade in the USA
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 10+1 |
| Barrel Length | 5.5in |
| Finish | Satin Stainless |
| Grips | Black Polymer |
| Sights | Green Fiber Optic Front / Adjustable Fiber Optic Rear |
| Weight | 36oz |
| Cartridge | 22 Long Rifle |
| Color | Black |
| Gun Model | SW22 VICTORY |
| Overall Length | 9.2in |
| State Compliance |
New York Compliant Colorado Compliant Washington Compliant |
| Type | Rimfire |


