Taurus G3 9mm Luger 4in Matte Stainless Pistol – 17+1 Rounds.
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 17+1 |
| Barrel Length | 4in |
| Finish | Stainless |
| Grips | Black Polymer |
| Sights | Fixed Front / Adjustable Rear |
| Weight | 34.22oz |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Black |
| Features | Serrated Matte Black Tenifer Steel with T.O.R.O Optic Cut, 2 Magazines, Manual Safety |
| Gun Model | G3 |
| Overall Length | 7.28in |
| Type | Centerfire |
Sig Sauer P365 9mm Luger 3.1in Two Toned Pistol - 10+1 Rounds
Browning Buck Mark Micro Bull 22 Long Rifle 4in Matte Black Pistol - 10+1 Rounds
Browning Buck Mark Vision w/Crimson Trace Laser 22 Long Rifle 5.9in Black Anodized Pistol - 10+1 Rounds
Smith & Wesson SD9 VE 9mm Luger 4in Satin Stainless Pistol - 16+1 Rounds
HK P30 9mm Luger 3.85in Black Pistol - 17+1 Rounds
Springfield Armory Hellcat OSP 9mm Luger 3in Flat Dark Earth/Black Pistol - 13+1 Rounds
Rock Island Armory M1911 GI Standard 45 Auto (ACP) 5in Parkerized Pistol - 8+1 Rounds 

