Taurus G3C 40 S&W 3.2in Matte Black Pistol – 10+1 Rounds – The Taurus G3c builds on the proven foundation that has made the compact G-series among the most popular personal defense/EDC handguns ever while advancing function, reliability, and durability to the next level.
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 10+1 |
| Barrel Length | 3.2in |
| Finish | Matte |
| Weight | 22oz |
| Cartridge | 40 S&W |
| Color | Black |
| Gun Model | G3C |
| Hand | Right |
| Overall Length | 6.3in |
| Type | Centerfire |
Rock Island M1911 A1 XT Magnum 22 WMR (22 Mag) 5in Matte Black Pistol - 14+1
Browning Buck Mark Field Target 22 Long Rifle 5.5in Tungsten Gray Cerakote Pistol - 10+1 Rounds 

