Taurus G3C 9mm Luger 3.2in Matte Black Tenifer Pistol – 10+1 Rounds – Features include Picatinny Rail (Mil-STD 1913) and a Gen 3 Trigger System
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 10+1 |
| Barrel Length | 3.2in |
| Finish | Matte Black Tenifer |
| Grips | Black Polymer |
| Sights | Night Sights |
| Weight | 22oz |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Black |
| Gun Model | G3C |
| Overall Length | 6.3in |
| State Compliance |
New York Compliant Colorado Compliant Washington Compliant |
| Type | Centerfire |
Ruger EC9s 9mm Luger 3.12in Black Pistol - 7+1 Rounds
Browning Buck Mark 22 Long Rifle 5.9in Blue Anodized Pistol - 10+1 Rounds
Rock Island M1911 A1 XT Magnum 22 WMR (22 Mag) 5in Matte Black Pistol - 14+1
Sig Sauer P365 9mm Luger 3.1in Black Nitron Pistol - 10+1 Rounds
HK P30 9mm Luger 3.85in Black Pistol - 17+1 Rounds 

