Taurus G3C Optics Ready 9mm Luger 3.2in Matte Black Tenifer Pistol – 12+1 Rounds – Features include Gen 3 Trigger System and 4 Mounting Plates
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 12+1 |
| Barrel Length | 3.2in |
| Finish | Matte Black Tenifer |
| Grips | FDE Polymer |
| Sights | Black Serrated |
| Weight | 22oz |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Tan |
| Gun Model | G3C |
| Overall Length | 6.3in |
| Type | Centerfire |
PTR Industries 9 CT 601 9mm Luger 8.86in Black Modern Sporting Pistol - 30+1 Rounds
Rock Island Armory Ultra HC 10mm Auto 5in Black Parkerized Pistol - 16+1 Rounds
Rock Island Armory M1911 GI Standard 45 Auto (ACP) 5in Parkerized Pistol - 8+1 Rounds 

