Taurus TX22 22 Long Rifle 4in Black Pistol – 16+1 Rounds – Mil-STD 1913 Picatinny Rail. Ambidextrous Manual Safety.
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 16+1 |
| Barrel Length | 4in |
| Finish | Black |
| Grips | Synthetic |
| Sights | Adjustable White Dot |
| Weight | 17.3oz |
| Cartridge | 22 Long Rifle |
| Color | Gray |
| Features | Picatinny Rail, Two Magazines |
| Gun Model | TX22 |
| Hand | Right |
| Optics Ready | Yes |
| Overall Length | 7.06in |
| Type | Rimfire |
Rock Island M1911 A1 XT Magnum 22 WMR (22 Mag) 5in Matte Black Pistol - 14+1
Sig Sauer MPX Copperhead 9mm Luger 3.5in Coyote Cerakote Modern Sporting Pistol - 20+1 Rounds
Browning Buck Mark Contour 22 Long Rifle 5.5in Matte Black Pistol - 10+1 Rounds
Browning Buck Mark Micro Bull 22 Long Rifle 4in Matte Black Pistol - 10+1 Rounds
Smith & Wesson SD9 VE 9mm Luger 4in Satin Stainless Pistol - 16+1 Rounds 

