Zastava Arms ZPAP M92 7.62x39mm 10in Blued Modern Sporting Pistol – 30+1 Rounds – Beautiful Serbian made AK-47 semi-auto pistol in 7.62x39mm caliber. The ZPAP92 is loaded with features such as a dimpled receiver, hinged top cover with picatinny rail, chrome bolt, krink-style rear sight, dual aperture front sight, quad-rail forend and a bolt hold-open notch on the safety selector. Rear mounted picatinny rail to mount your preferred brace.
Specifications
| Action | Modern Sporting Pistol |
|---|---|
| Barrel Length | 10in |
| Capacity | 30+1 |
| Cartridge | 7.62x39mm |
| Finish | Blued |
| Grips | Black Polymer |
| Gun Model | M92 |
| Overall Length | 19.3in |
| Sights | Post Front, Krinkov Rear |
| Threaded | Yes |
| Type | Centerfire |
| Weight | 6.6lbs |
Browning Buck Mark Medallion 22 Long Rifle 5.5in Stainless Steel Pistol - 10+1 Rounds
Springfield Armory 1911 Garrison 9mm Luger 5in Blued/Gray Pistol - 9+1 Rounds
Browning Buck Mark Plus Vision 22 Long Rifle 5.9in Black Pistol - 10+1 Rounds
Browning Buck Mark Micro Bull 22 Long Rifle 4in Matte Black Pistol - 10+1 Rounds
PTR Industries 9 CT 601 9mm Luger 8.86in Black Modern Sporting Pistol - 30+1 Rounds
Browning Buck Mark Field Target 22 Long Rifle 5.5in Tungsten Gray Cerakote Pistol - 10+1 Rounds
Springfield Armory Hellcat OSP 9mm Luger 3in Flat Dark Earth/Black Pistol - 13+1 Rounds 

