Beretta 92X Performance Carry Optic 9mm Luger 4.9in Nistan Alloy Pistol – 15+1 Rounds – Features adjustable sights.
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 15+1 |
| Barrel Length | 4.9in |
| Finish | Nistan Alloy |
| Grips | Reduced Circumference Black Polymer |
| Sights | Ajustable |
| Weight | 2.98lbs |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Gray |
| Gun Model | 92X |
| Hand | Right |
| Overall Length | 8.7in |
| Type | Centerfire |
Browning Buck Mark Plus Vision 22 Long Rifle 5.9in Black Pistol - 10+1 Rounds
Rock Island M1911 A1 XT Magnum 22 WMR (22 Mag) 5in Matte Black Pistol - 14+1
Sig Sauer P365 9mm Luger 3.1in Black Nitron Pistol - 10+1 Rounds
Browning Buck Mark Vision w/Crimson Trace Laser 22 Long Rifle 5.9in Black Anodized Pistol - 10+1 Rounds
Springfield Armory 1911 Emissary 9mm 5in Stainless Pistol - 9+1 Rounds
EAA Girsan MC9 9mm Luger 4.2in Black Pistol - 17+1 Rounds
Browning Buck Mark Field Target 22 Long Rifle 5.5in Tungsten Gray Cerakote Pistol - 10+1 Rounds
Browning Buck Mark Medallion 22 Long Rifle 5.5in Stainless Steel Pistol - 10+1 Rounds 

