Browning Buck Mark Camper UFX 22 Long Rifle 5.5in Stainless/Black Pistol – 10+1 Rounds – California Compliant – The Browning Buck Mark Camper URX rimfire pistols lead the industry in quality, reliability, accuracy and variety. Every Buck Mark starts out as a solid piece of aircraft-grade 7075 aluminum alloy and is CNC machined to exacting tolerances. Additional features include a crisp single-action trigger, hand reamed chamber, target crowned barrel and finely adjustable target sights.
California Compliant ModelTarget Crowned BarrelHand Reamed ChamberCNC Machined
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 10+1 |
| Barrel Length | 5.5in |
| Finish | Stainless |
| Grips | Black & Gray Ultragrip FX |
| Sights | Pro-Target Adjustable |
| Weight | 34oz |
| Cartridge | 22 Long Rifle |
| Color | Gray |
| Gun Model | BUCKMARK |
| Hand | Right |
| Overall Length | 9.5in |
| State Compliance |
California Compliant New York Compliant Colorado Compliant Washington Compliant |
| Type | Rimfire |
PTR Industries 9 CT 601 9mm Luger 8.86in Black Modern Sporting Pistol - 30+1 Rounds
Springfield Armory Hellcat OSP 9mm Luger 3in Flat Dark Earth/Black Pistol - 13+1 Rounds
Browning Buck Mark 22 Long Rifle 5.9in Blue Anodized Pistol - 10+1 Rounds
Springfield Armory 1911 Emissary 45ACP 4.25in Stainless Pistol - 8+1 Rounds
Springfield Armory 1911 Emissary 9mm 5in Stainless Pistol - 9+1 Rounds
Browning Buck Mark Plus Vision 22 Long Rifle 5.9in Black Pistol - 10+1 Rounds 

