Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 10+1 |
| Barrel Length | 3.26in |
| Finish | Black |
| Sights | 3-dot |
| Weight | 24oz |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Black |
| Frame Size | Subcompact |
| Gun Model | P2000 SK |
| Hand | Right |
| Overall Length | 6.40in |
| State Compliance |
California Compliant New York Compliant Colorado Compliant Washington Compliant |
| Type | Centerfire |
Browning Buck Mark Hunter 22 Long Rifle 5.9in Matte Blued Pistol - 10+1 Rounds
Browning Buck Mark Contour 22 Long Rifle 5.5in Matte Black Pistol - 10+1 Rounds
PTR Industries 9 CT 601 9mm Luger 8.86in Black Modern Sporting Pistol - 30+1 Rounds
Smith & Wesson SD9 VE 9mm Luger 4in Satin Stainless Pistol - 16+1 Rounds 

