Magnum Research BFR 38 Special/ 357 Magnum 7.5in Stainless Revolver – 6 Rounds – This model is Drilled/Tapped. Features fixed front sights and adjustable rear sights.
Specifications
| Action | Revolver |
|---|---|
| Capacity | 6 |
| Barrel Length | 7.5in |
| Finish | Stainless Steel |
| Grips | Rubber |
| Sights | Fixed Front Sight/Rear Adjustable |
| Weight | 5lbs |
| Cartridge |
38 Special 357 Magnum |
| Gun Model | BFR |
| Hand | Right |
| Overall Length | 15in |
| Twist | 1:10in |
| Type | Centerfire |
Springfield Armory Hellcat OSP 9mm Luger 3in Flat Dark Earth/Black Pistol - 13+1 Rounds
EAA Girsan MC9 9mm Luger 4.2in Black Pistol - 17+1 Rounds 

