Sig Sauer P320 X-Full 9mm Luger 4.7in Black Nitron Pistol – 10+1 Rounds – The new P320XFULL rounds out the XSeries with an entry full-size model. The 4.7in slide and barrel offer unparalleled accuracy and comfort without sacrificing the ability to carry concealed. The grip module is compatible with the removable magwell and grip weight and is designed with an extended beavertail and deep undercut for a high grip and better recoil control. The XRay3 day/night sights offer high visibility in all lighting conditions, and the rear sight plate assembly allows the direct mounting of the new Romeo1PRO optic, as well as the popular Delta Point Pro.
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 10+1 |
| Barrel Length | 4.7in |
| Finish | Black Nitron |
| Grips | Polymer X Grips |
| Weight | 3.65lbs |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Black |
| Gun Model | P320 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 4.7in |
| State Compliance |
New York Compliant Colorado Compliant Washington Compliant |
| Type | Centerfire |
PTR Industries 9 CT 601 9mm Luger 8.86in Black Modern Sporting Pistol - 30+1 Rounds
Springfield Armory Hellcat OSP 9mm Luger 3in Flat Dark Earth/Black Pistol - 13+1 Rounds
Browning Mark Plus Vision Triad 22 Long Rifle 5.9in Black Anodized Pistol - 10+1 Rounds
Browning Buck Mark Vision w/Crimson Trace Laser 22 Long Rifle 5.9in Black Anodized Pistol - 10+1 Rounds
Browning Buck Mark Micro Bull 22 Long Rifle 4in Matte Black Pistol - 10+1 Rounds 

