Taurus G3 9mm Luger 4in Matte Stainless Pistol – 17+1 Rounds – Features include Picatinny Rail (Mil-STD 1913) and Steel Serrated Rear Sight
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 17+1 |
| Barrel Length | 4in |
| Finish | Matte Stainless |
| Grips | ODG Polymer |
| Sights | White Dot Front, Adj. Rear |
| Weight | 25oz |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Gray |
| Gun Model | G3 |
| Overall Length | 7.3in |
| Type | Centerfire |
Springfield Armory 1911 Emissary 9mm 5in Stainless Pistol - 9+1 Rounds
Sig Sauer P365 9mm Luger 3.1in Black Nitron Pistol - 10+1 Rounds
Browning Buck Mark Contour 22 Long Rifle 5.5in Matte Black Pistol - 10+1 Rounds 

